Kini nga mustard ug suka base nga barbecue nga sarsa hingpit sa bisan unsa nga matang sa sinugba o aso nga baboy. Padayon kini nga sarsa nga mainiton aron ang dugos magpabilin nga runny.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 tasa (240 mL) nga giandam nga mustasa
- 1/2 nga tasa (120 mL) molasses
- 1/4 ka tasa (60 mL) suka nga cider
- 1/4 nga tasa (60 mL) dugos
- 1 ka kutsara (15 mL) nga lana sa mais
- 1 teaspoon (5 mL) nga uga nga oregano
- 1 teaspoon (5 mL) nga uga nga thyme
- 1 teaspoon (5 ml) itom nga pepper
- Dash sa pepper pepper
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Paghiusa sa mga uga nga sagol sa usa ka saucepan. Hinay-hinay dugangi ang suka, pagkutaw hangtud nga kini maayo ang pagkasagol.
2. Idugang ang nahabilin nga mga sangkap ug dad-a sa usa ka hubag. Pagpakunhod sa init ug simmer, kanunay nga pagpadasig alang sa mga 10 minutos.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 66 |
| Total Fat | 1 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 176 mg |
| Carbohydrates | 13 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 1 g |