Nagtuo kami nga among nakit-an ang imong bag-ong go sanga nga sangria. Matam-is, sparkling, ug fruity, kini nga cocktail magdala og mga strawberry, rosé ug vodka. Pretty pink, kini nga sangria usa ka party-ready. Samtang ang resipe nagsilbi og lima, dali ka makadoble sa batch basta maayo ang imong pag-una sa una, tungod kay gikinahanglan ang 2 ka oras sa pagpabugnaw ug paghiusa sa mga lami. Sa swerte, ang bisan unsa nga kinahanglan nga himoon nga una pa maghimo sa imong kinabuhi nga mas sayon nga moabut ang panahon sa partido.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 botelya nga rosé nga bino
- 1 tasa strawberry flavored vodka, ang uban nga berry vodkas mahimo usab
- 2 1/2 ka tasa lemon-lime soda
- 1/4 ka tasa nga asukar o asukar nga makatilaw
- 10-15 nga strawberries, gibitay ug ginunting
Unsaon sa Paghimo Niini
Sa usa ka dakong pitsel o punch nga panaksan, maghiusa sa bino, vodka, ug 1/2 sa mga strawberry.
Pag-amping alang sa mga 2 ka oras sa pagpabugnaw ug pagpaupod sa mga lami.
Sa wala pa mag-alagad, idugang ang soda ug ang ubang mga strawberry. Pagduyog aron sa pagsagol. Kon imong gibati nga nagkinahanglan kini og dugang nga asukar, mahimo nimong idugang ang usa ka asukal karon apan siguroha nga maayo ang pag-mix.
- Pag-alagad sa yelo.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 196 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 3 mg |
| Carbohydrates | 18 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 1 g |