Kini nga turkey brine simple ug epektibo. Ang kahumot sa suga sa tarragon nagdugang lamang sa eksaktong pag-uswag sa turkey ug ang brine naghatag og usa ka moister, mas malumo nga langgam. Sulayi kini nga brine alang sa mga holiday turkeys. Kini nga mga kantidad labing maayo alang sa usa ka 14-16 ka libra nga langgam .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 gallon / 3.8 L nga tubig
- 1 tasa / 240 mL asin (1 1/2 ka tasa / 360 mL Kosher o coarse asin)
- 1 tasa / 240 mL puti nga asukar
- 10-12
- presko nga dahon nga tarragon o 1/4 nga tasa / 60 mL nga uga nga tarragon
- 1 kutsarita / 5 mL nga itom nga peppercorns
- 2 ka buok dahon
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ang tubig nga imong gigamit kinahanglan dili chlorinated. Kung wala ka'y dali nga pag-access sa maayo nga tubig sa tuburan. Lutoa una kini, himua nga bug-os ang tubig ug dayon dugangan ang tanan nga mga sagol.
- Himoa nga maayo ang brine. Ibutang ang turkey sa dako nga non-metallic nga pinggan ug tabonan sa hingpit ang brine.
- Magpalingkod sa refrigerator sulod sa 1 ka oras matag usa ka libra. Kuhaa ang Turkey gikan sa brine, rinse maayo ug pat dry. Panit nga adunay lana sa oliba. Dapit sa nanigarilyo. Magluto sumala sa gitumong.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 70 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 9,433 mg |
| Carbohydrates | 18 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |