Sa diha nga kini masayon sa mga resipe sa pie crust, ang graham cracker pie crust mahimong makakuha sa tanan nga pagtagad, apan mahimo ka matingala kung unsa ka kahayag ug lamian ang usa ka tinapay sa cornflake. Ang cereal sa cornflake ingon nga usa ka sangkap sa pie crust mahimong matingala kanimo, apan pangutan-a ang bisan kinsa nga asawa gikan sa 1930 ug sultihan ka nila nga kini usa ka pangunang pagkaon.
Mas maayo pa, kini nga resipe sa cornflake crust dili kinahanglan nga lutoon ug perpekto nga gamiton alang sa base sa usa ka cream pie nga sama niini nga lami nga recipe sa sugar cream pie o sa among paboritong pecan cream pie recipe .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 tasa nga cornflakes (nahugno)
- 2 ka kutsara nga asukar
- 1/3 nga kopa
- mantikilya (natunaw ug gipabugnaw)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagkompleto sa mga sagol.
- Ipadayon ang pagsagol sa ubos ug sa mga kilid sa 8 o 8-inch nga pie plate.
- Pun-a ang gusto.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 109 |
| Total Fat | 8 g |
| Tulas nga Tambok | 5 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 20 mg |
| Sodium | 2 mg |
| Carbohydrates | 9 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 2 g |