Kining lami nga blueberry bread pudding nga resipe mahimong himoon uban sa bag-o o frozen blueberries. Ang usa ka gamay nga lab-as nga duga sa lemon maani sa pudding, ug kini kahibulongan sa yano nga cream o sa usa ka dessert sauce, sama sa usa ka caramel sauce , creamy vanilla nga sarsa , o sarsa nga maple cream .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 ka tasa nga tinapay cubes
- 1/4 tasa nga mantikilya (o margarine, giputol)
- 2/3 tasa nga asukar
- 1/4 ka asin nga asin
- 2 tasa nga blueberries (presko o frozen, hugasan nga maayo ug hugasan)
- 1/4 tasa nga tubig
- 2 tablespoons lemon juice (lab-as)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Diha sa usa ka panaksan, isagol ang tinapay, mantikilya, asukar, asin, blueberries, tubig, ug lemon juice.
- Pagdugtong ang Pack ngadto sa usa ka madagayaon nga buttered 1 1/2-quart baking dish.
- Magluto blueberry bread pudding sa 350 F sulod sa 40 ka minuto, hangtud nga ibutang.
Pag-alagad niini nga blueberry bread pudding nga init o bugnaw sa cream o sa usa ka bourbon sauce .
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 89 |
| Total Fat | 2 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 54 mg |
| Carbohydrates | 17 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 1 g |