Ang Green Beans nga may ahos , o sa Espanyol nga "alibi sama sa Verdes con ago," usa ka yano ug sayon nga resipe nga walay gigamit nga bag-ong mga sagol - kalabasa ug ahos! Ang green beans sagad nga gisudlan sa ahos ug tomato nga sarsa sa Espanyol nga mga plato. Ang ubang mga resipe sa Espanyol naglakip sa bacon o beans nga adunay green nga mga liso.
Mahimo nga kini walay tradisyonal nga mga sangkap sa Espanyol ug mga lami, apan kini lamian ug himsog. Sulayi kini isip usa ka pinggan sa kiliran uban sa usa ka tradisyonal nga panihapon o ingon nga usa ka panit nga adunay usa ka panihapon sa panihapon!
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3/4 lb nga lab-as nga green beans
- 2 ngadto sa 3 ka cloves nga ahos
- 2 ka kutsara nga extra virgin nga lana sa olibo nga Espanyol
- Pagdalag asin sa pagtilaw
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-ayo sa paglimpyo sa berde nga mga liso.
- Snap ang mga tumoy sa mga lunhaw nga liso ug dayon kuhaon ang mga liso sa tunga.
- Paghimo og bapor.
- Steam ang berde nga mga liso hangtud nga lutoon, apan hinay pa.
- Pagminatay sa ahos.
- Ibubo ang lana sa oliba ngadto sa usa ka bug-at nga bottom frying pan ug ipainit kini ngadto sa medium nga kainit. Idugang ang minced nga ahos ug sa mubo nga pagsuyod sulod sa 3 ngadto sa 4 ka minuto hangtud nga ang lana makakaon sa lana. Sunod, idugang ang mga lunhaw nga liso ug ilabay kini sa pan nga gisagol sa lana sa olibo ug ahos. Ibutang kini sa kainit alang sa susama nga gidugayon nga panahon, busa sila lutoon apan hinay.
- Kuhaa ang berde nga mga liso gikan sa kainit.
- Gamay nga asin sa pagtilaw ug pag-alagad.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 176 |
| Total Fat | 6 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 40 mg |
| Carbohydrates | 25 g |
| Pagkaon sa Fiber | 7 g |
| Protein | 7 g |