Kini nga tasty peach salsa naglakip sa peaches, tomato, berde nga sibuyas, red bell pepper, juice sa lime, ug seasonings, uban sa asukar o dugos kung gusto nimo ang imong salsa mas tam-is. Pag-alagad sa niini nga flavorful salsa uban sa sinugba nga manok, isda, o pork chops.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 tasa nga gisagol nga gipanitan nga mga peach
- 1 tasa nga gisagol nga kamatis
- 1/2 nga tasa thinly sliced green nga sibuyas
- 1/4 tasa nga gisagol pula nga pula nga kampanilya
- 2 ka kutsarang apog juice, mga 1 medium nga apog
- 1 ngadto sa 2 ka teaspoons maayong pagkiling sa mainit o humok nga chile pepper, o sa pagtilaw
- 1 ka kutsara nga tinadtad nga lab-as nga cilantro, o sa pagtilaw
- Dash ginger
- Dash garlic powder
- 1 ka kutsara nga orange o pinya nga juice, opsyonal
- Dash bag-o nga yuta nga itom nga pepper
- Asukar o dugos, kung gusto, sa pagtilaw
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa tanan nga mga sangkap sa salsa, pagtilaw ug pagdugang sa asukar o dugos kon gusto nimo ang salsa nga mas maanindot. Nagdepende kini sa katam-is sa mga peach.
- Ang uban nga tinadtad nga mangga mahimo gamiton uban sa mga peach niini nga resipe.
- Himoa nga magbarug alang sa 45 minutos o pag-refrigerate sulod sa pipila ka oras sa dili pa magserbisyo.
- Mag-alagad uban sa sinugba nga isda, manok, o baboy.
Naghimo og igo alang sa 4 ngadto sa 6.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 35 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 5 mg |
| Carbohydrates | 9 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 1 g |