Ang usa ka sayon nga cranberry nga resipe gamit ang bag-o o frozen nga cranberry ug usa ka sari-sari nga kahel. Kini nga kalipay usa ka lamian nga duyog sa usa ka holiday nga langgam o ikaw mahimo nga mag-alagad niini uban sa baboy o ihalas nga dula.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka copa nga cranberry (frozen o lab-as, gihugasan ug gihumol)
- 1 ka dako nga kahel
- 3/4 tasa nga asukar (o sa pagtilaw)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Matahum nga magputol sa cranberries sa processor sa pagkaon o ibutang pinaagi sa grinder sa karne.
- Panit nga orange, nga wala kaayo ang puti nga panit, nga nag-reserba nga panit; kuhaa ang mga liso ug puti nga lamad. Ibutang ang panit nga orange ug orange pinaagi sa grinder o chop sa food processor.
- Paghiusa sa tanan nga mga sagol ug ibutang sa natabonan nga sudlanan sa refrigerator. Pag-ayo sa pipila ka oras sa dili pa mag-alagad.
Sa pagpangita sa usa ka butang nga mainiton ug duol sa usa ka sarsa?
Sulayi kini nga hinay nga cooker cranberry orange relish .
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 77 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 1 mg |
| Carbohydrates | 20 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 0 g |