Ang kini nga himsog ug sinulat nga vegetarian pasta nga resipe gihatagan og inspirasyon sa mga lami sa Mediteranyo. Ang imong mga higala ug pamilya makatagamtam niining punoan nga punoan nga pinggan bisan o dili kini vegetarian salamat sa lami nga lami niini, nga gibag-o sa Parmesan nga keso ug daghan nga presko nga tinadtad nga parsley .
Alang sa usa ka kompleto nga pagkaon, dugangi ang usa ka kilid nga berde nga salad ug tingali ang pipila ka toasty nga tinapay sa ahos .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/2 pound pasta
- 1/4 tasa nga tubig gikan sa pagluto pasta
- 1/4 ka copa nga lana sa oliba
- 1 tasa sibuyas, nga hinay-hinay nga ginunting
- 2 ka dako nga mga clove nga ahos, hinay-hinay nga ginunting
- 1 ka kutsaritang nahugno nga red pepper flakes
- 8 ka copa nga spinach
- 1 16-ounce mahimo nga mga batong kidney, nga dili madunot
- 1/2 ka tasa nga kamatis nga kamatis, guntinga ang katunga
- 1/2 ka tasa nga lab-as nga keso sa Parmesan, grated
- 1 ka kutsarang presko nga parsley, tinadtad o 1 ka kutsarang parsley
- Salt ug pepper sa pagtilaw
Unsaon sa Paghimo Niini
- Magluto pasta sumala sa mga direksyon sa kahon (nga nagreserba sa 1/4 nga tasa nga tubig).
- Pag-init og lana sa usa ka dako nga pan sa pan. Idugang ang mga sibuyas ug ahos. Sa diha nga translucent, makadugang pula nga mga linaga sa panit, spinach, kidney beans ug pasta water.
- Simmer sa kainit hangtud nga ang spinach malumo. Idugang ang pasta, kamatis, keso, ug parsley ug kombinasyon. Pagdugang og asin ug paminta sa pagtilaw. Pag-alagad sa kainit.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 884 |
| Total Fat | 20 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 11 g |
| Cholesterol | 9 mg |
| Sodium | 449 mg |
| Carbohydrates | 138 g |
| Pagkaon sa Fiber | 30 g |
| Protein | 45 g |