Ang usa ka cheesy vegan nga ahos nga tinapay nga resipe nga gihimo sa vegan soy cheese ug vegan mayonnaise alang sa usa ka dairy-free apan sa gihapon tradisyonal nga Vegan nga ahos nga tinapay. Hingpit alang sa vegan barbecue o cookout. Pagkaon sa cheesy vegan nga ahos sa maayong kabubut-on sa Follow Your Heart Foods.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/2 tasa vegan mayonnaise (gusto ko
- Vegenaise )
- 1 tasa nga gikutlo nga cheddar o nacho nga gipalami nga vegan nga keso
- 1 tasa nga manipis nga mga sibuyas nga lunhaw, nga may mga tumoy
- 3 ka mga clove ang ginaling nga ahos
- 1 ka tinapay nga French, nga gilain ang gilay-on
- 1/3 tasa minasa nga bag-ong parsley (opsyonal)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Mix Vegenaise , vegan keso , sibuyas, ug ahos. Ipakatap ang tinapay nga pan. Isablig sa parsley kon gusto.
- Kuhaa ang matag tunga sa foil. Palambuon ang 1-2 ka oras o pag-freeze.
- Unwrap ug ibutang sa usa ka linuto sa kalaha. Magaluto sa 400 F sulod sa 8-10 ka minutos (20-25 ka minutos kon ang nagyelo) o hangtud nga mapuno apan dili brown. Guntinga ngadto sa mga hiwa.
- Ang Vegan nga tinapay sa ahos mahimo usab nga maputos sa foil ug ibutang sa ibabaw sa grill, sama sa regular nga tinapay sa ahos, kon adunay barbecue. Enjoy!
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 179 |
| Total Fat | 16 g |
| Tulas nga Tambok | 5 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 21 mg |
| Sodium | 222 mg |
| Carbohydrates | 5 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 5 g |