Gihumog ang tinapay, gihan-ay sa linuto sa kalaha, dayon gipalukdo sa tibuok gabii. Kini usa ka maayo nga pamahaw aron sa pag-andam alang sa gabii nga mga bisita.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/4 tasa nga mantikilya (temperatura sa lawak)
- 12 mga hiwa
- Mga tinapay sa French tinapay (mga 3/4 ka pulgada ang gibag-on)
- 6 ka itlog
- 1 1/2 ka gatas nga gatas
- 4 ka kutsara nga asukal (granulated)
- 2 ka kutsara nga maple syrup (o golden nga sungkit sa tubo)
- 1 1/2 teaspoons vanilla
- 1/2 ka asin nga asin
- Opsyonal: powder nga asukar, opsyonal
- Garnish: maple syrup o laing syrup, alang sa pag-alagad
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ipakatap ang 1/4 nga tasa sa mantikilya sa ubos sa dako, mabaw nga panit nga pan, sama sa pan nga gilukot sa jelly .
- Ibutang ang mga hiwa sa tinapay sa mantekilya.
- Sa usa ka dako nga panaksan, gibunalan ang mga itlog, gatas, asukar, maple syrup, vanilla ug asin hangtud nga maayo ang pagsagol. Ibubo ang sagol nga tinapay. Pabalia ang mga hiwa sa pan nga gisul-ob og maayo.
- Tabuni pan uban sa plastic wrap ug pag-refrigerate sa tibuok gabii.
- Preheat hurno sa 400 °.
- Pagluto sulod sa 10 ka minutos. Ibalig ang tinapay ug ipadayon ang pagluto hangtud nga bulawanon nga brown, mga 5 ngadto sa 8 minutos na.
- Pagbalhin sa linuto nga French toast sa pag-alagad sa platter o indibidwal nga mga palid.
- Kung gusto, isablig sa may powdered sugar.
- Pag-alagad dayon sa syrup.
Mahimo Ka Usab
Pumpkin French Toast nga may Spiced Cider Syrup
Mga Sticks sa Toffee sa French
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 263 |
| Total Fat | 15 g |
| Tulas nga Tambok | 8 g |
| Unsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 235 mg |
| Sodium | 155 mg |
| Carbohydrates | 21 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 10 g |