Kini nga halang, kusgan nga masala chai vodka naghimo sa usa ka talagsaon nga base alang sa mga creamy cocktails. Kini lamian usab sa iyang kaugalingon o uban sa usa ka gamay nga simple nga syrup .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 750 mililitro (aka "usa ka ikalima") nga neutral-tasting vodka
- 5 level tablespoons masala chai nga gihimo
- CTC nga tsa
- Simple syrup (opsyonal, pagtilaw)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Gamit ang usa ka funnel, paggiya sa chai sa botelya sa vodka. Kon gikinahanglan, hinay-hinay nga mag-una sa mga lamas o maggamit sa chopstick aron mahaum kini pinaagi sa funnel ug ngadto sa botelya.
- Ibalik ang takpan sa botelya ug pag-uyog pag-ayo.
- Sulud sa mga 10 ka oras, o sa pagtilaw.
- Ibubo ang sinagol pinaagi sa usa ka strainer ug funnel ngadto sa laing botelya. (Kon nagplano ka sa pagdugang sa yano nga syrup, gamit ang mas dako nga botelya.)
- Biyai ang chai. Idugang ang yano nga syrup sa nabilin nga solusyon kung gusto.
- Pag-alagad nga tul-id, ibabaw sa mga bato o isip base alang sa mas komplikadong mga cocktail.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 168 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 2 mg |
| Carbohydrates | 1 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |