Paggamit sa tart Granny Smith nga mga mansanas niining malipayon nga kombinasyon. Ang maple syrup ug mga panakot nga lami niini nga hinay nga cooker nga kamote.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 5 ngadto sa 6 ka medium nga kamote
- 3 mga mansanas (sama sa Granny Smith) nga gipanitan, giputol ang mga wedges
- 1/4 teaspoon nga yuta nutmeg
- 1/4 ka teaspoon nga yuta nga kaningag
- 1/4 nga kopa
- maple syrup
- 2 ka kutsara nga mantikilya, natunaw
- 1/4 nga copa nga pecan
Unsaon sa Paghimo Niini
- Mahinam nga mantikilya sa ubos ug mga kilid sa hinay nga cooker.
- Panit nga kamote; guntinga ngadto sa 1/2-inch nga mga hiwa.
- Arrange matam-is nga mga hiwa sa patatas sa ubos sa hinay nga cooker.
- Ibabaw sa apple wedges; unya nutmeg ug cinnamon, maple syrup, ug ang nangatunaw nga mantekilya.
- Tabuni ug magluto sa LOW alang sa mga 4 ngadto sa 5 ka oras, o hangtud nga ang patatas malomo.
- Isablig sa mga pecans ang katapusang 30 minutos.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 189 |
| Total Fat | 7 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 10 mg |
| Sodium | 16 mg |
| Carbohydrates | 32 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 1 g |