Kini nga lamian nga halang nga jalapeno cheeseburger nga resipe hingpit alang sa mga hinigugma sa burger nga nalingaw sa ilang karne nga may gamay nga kainit. Usba ang gidaghanon sa mga jalapenos nga gigamit alang sa imong partikular nga alingagngag.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 ka libra nga karne sa yuta
- 1 sa 2 nga gipanguha nga jalapeno peppers, maayong pagkaputol
- 1/2 nga pakete nga uga nga sibuyas nga sibuyas
- 1/2 ka kutsara nga steak seasoning
- 1 teaspoon nga asin (kosher o dagat; kung gikinahanglan)
- 1/4 tasa nga sarsa sa Worcestershire
- 6 mga hiwa Amerikanong keso (o keso sa pagpili)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Himua ang tanan nga panimpla, lakip ang mga jalapenos, nga may karne sa yuta sa usa ka dako nga panaksan nga panagsagol.
- Porma nga gisagol ngadto sa 6 ka tunga sa pulgada nga baga nga patties.
- Preheat grill alang sa taas nga kainit.
- Magluto alang sa 3 ngadto sa 4 ka minuto sa matag kilid, o hangtud nga ang gitinguha nga ang-ang sa pagdon maangkon, bisan maayo ang gibuhat nga girekomendar.
- Ibutang ang keso sa mga burger sa katapusang minuto sa pagluto.
- Sa higayon nga ang mga burger lutoon ug ang keso matunaw, kuhaa gikan sa grill ug i-serve sa toasted hamburger buns uban ang dugang nga sliced jalapenos.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 532 |
| Total Fat | 26 g |
| Tulas nga Tambok | 10 g |
| Unsaturated Fat | 11 g |
| Cholesterol | 203 mg |
| Sodium | 1,323 mg |
| Carbohydrates | 5 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 66 g |