Kining makahupay nga daplin sa dulang dali nga makahimo ug labi ka madanihon sa mga bata, nga makatagamtam sa toothsome texture sa couscous sa Israel, nga mas dako kay sa tipikal nga couscous.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka tsa nga lana sa oliba (sobrang ulay)
- 1 ka kutsara nga mantikilya
- 2 ka gagmay nga shallots (minced, o tunga sa sibuyas)
- 1 1/2 ka copa nga couscous sa Israel
- 1 1/2 ka tasa stock (utanon)
- 1 tasa spinach (tinadtad nga frozen)
- 2-3 ka kutsara ang parmesan nga keso
- Pagtilaw sa asin
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka saucier o saucepan , ang kainit nga lana ug mantekilya magkauban sa medium-high heat hangtud nga ang mantikilya matunaw. Idugang ang mga shallots ug saute, kanunay nga pagpalihok, hangtud nga sila mga translucent, mga 2 ngadto sa 3 ka minutos. Idugang ang couscous ug saute, nga kanunay nga pukawon hangtud nga ang couscous beings mahimong bulawan, 3 ngadto sa 5 minutos.
- Idugang ang stock, dad-a sa usa ka simmer, pagpakunhod sa init ngadto sa ubos (o igo nga kainit sa pagpadayon sa simmer), ug pagtabon. Magluto alang sa 7 minutos. Pag-agos sa frozen spinach, pagtabon pag-usab sa kaldero ug pagluto alang sa 5 ngadto sa 7 ka dugang nga mga minuto, hangtud nga ang couscous malomo.
- Kuhaa gikan sa init, pagpalihok sa keso parmesan ug asin sa pagtilaw.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 307 |
| Total Fat | 6 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 11 mg |
| Sodium | 349 mg |
| Carbohydrates | 52 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 12 g |