Ang kini nga pag- atomo maayo alang sa pag-inject sa mga pork roasts nga pinaonon ug ibitad. Siguroha nga gigaling nimo ang mga hilba ug mga panakot nga maayo aron kini dili makahugaw sa dagum sa iniksyon.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 teaspoons / 10 mL asin
- 2 teaspoons / 10 mL pepper
- 1 ka kutsarita / 5 mL parsley (mga tipik)
- 1 ka kutsara / 15 mL oregano (binulad)
- 1/2 teaspoon / 2.5 mL rosemary
- 1 ka dako nga clove nga ahos (minced)
- 1 medium sibuyas (pureed)
- 1 ka kutsara / 15 mL nga tubig
- 1/2 ka tasa / 120 mL nga suka
- 1 tasa / 240 mL nga lana sa oliba
- 1/2 ka tasa / 120 mL basil (tinadtad nga lab-as)
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Paggamit sa usa ka mortar ug pestle o spice grinder sa paggaling sa mga utanon ug mga panakot. Ang purong sibuyas nga adunay 1 ka kutsarang tubig sa blender. Pagsagol sa mga panakot ug sibuyas uban sa nabilin nga mga sangkap ug pag-inject sa karne. Hikting ang baboy (o bisan unsa nga karne nga inyong gi-inject) uban ang plastic wrap ug ibutang sa refrigerator sulod sa 8 ngadto sa 24 ka oras.
2. Grill o aso sumala sa gitumong.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 165 |
| Total Fat | 16 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 11 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 337 mg |
| Carbohydrates | 6 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 1 g |