Kini mao ang usa ka sayon nga bread machine pumpernickel nga tinapay. Gamita ang siklo sa pasta sa makina kung gusto nimo ang usa ka round nga tinapay.
Gikan sa Bea: "Kini mao ang resipe sa machine sa tinapay alang sa usa ka itom nga pumpernickel. Ang akong pamilya naghunahuna nga kini sama sa lami nga tinapay sa Steak & Ale. Naghunahuna usab kami nga maayo kini alang sa tuna salad sandwiches.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/3 ka kopa nga lig-on nga kape
- 1/4 tasa nga lana sa utanon
- 1/4 tasa nga molasses
- 1 tasa nga tibuok nga harina sa trigo
- 1 tasa nga harina nga harina
- 2 tasa nga harina sa pan
- 2 1/2 teaspoons caraway seeds
- 2 ka kutsara nga walay kape nga kakaw
- 1 1/2 ka kutsarang brown sugar
- 1 1/3 ka asin
- 2 1/2 teaspoons nga aktibo nga dry yeast
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pun-a ang makina nga pan ug ibutang sumala sa mga direksyon sa pabrika sa pan.
- Aron makahimo sa usa ka libre nga porma nga tinapay o boule, gamita ang siklo sa minasa. Kuhaa ang minasa ug porma sa usa ka parchment-paper-linaw nga linukot nga papel. Tabuni ang pan nga adunay tualya sa kusina ug ipataas kini sulod sa mga 45 minutos ngadto sa 1 ka oras diha sa usa ka lugar nga walay lisensya. Magaluto sa preheated 400 degree oven sa 25 ngadto sa 35 ka minutos. Ang tinapay kinahanglan nga haw-ang nga gitaud sa ubos.
Mahimo Ka Usab
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 138 |
| Total Fat | 6 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 470 mg |
| Carbohydrates | 19 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 2 g |