Pagtukod og usa ka batch sa pancakes nga walay panahon uban niining batakang recipe sa pancake. Mahimo nimo kini usbon pinaagi sa pagbalhin sa buttermilk alang sa gatas. Kung buhaton nimo, dugangi ang 1/2 nga tsp nga baking soda sa resipe. Mahimo usab nimo idugang ang pipila ka mga tinadtad nga prutas sa batter. Ang uban nga mga tinadtad nga mga peras sa pagkapukan naghimo sa usa ka nindot nga pagdugang Kung buhaton nimo kini, dugangi ang 1/2 ka tsp nga kaningag sa mga uga nga sangkap. Bisan pa, kon imong pilion nga ipahiangay kini nga batakang resipe sa pancake, kon sa tinuud, ang imong pamilya magpasalamat sa mga lutong palot sa mga ginama gikan sa usa ka panagsama, o gipainit gikan sa usa ka kahon nga frozen pancakes. Paglingaw uban ang usa ka drizzle sa maayo nga kalidad nga maple syrup .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ¼ ka tasa nga tibuok nga harina
- ¼ tasa nga asukar
- 1 tsp baking powder
- ¼ tsp asin
- 1 ka dako nga itlog
- 1 tbsp nga lana sa canola
- 1 1/3 ka copa nga walay gatas nga gatas
- 1 tsp vanilla extract
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-uswag sa harina, sa pagluto, ug asin sa usa ka dako nga panaksan. Pag-aso sa mantika sa itlog, gatas ug vanilla sa usa ka gamay nga panaksan. Idugang ang basa nga mga sangkap aron mamala ug maayo ang pagpalihok.
- Pag-init og griddle sa 375 F. Ibubo ang 1/4 nga tasa nga batter alang sa matag pancake. Magluto hangtud nga ang mga bula maporma ug ang mga ngilit makita nga uga. Dayon balion ug magluto alang sa laing 1 ngadto sa 2 ka minuto.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 213 |
| Total Fat | 10 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 156 mg |
| Sodium | 494 mg |
| Carbohydrates | 22 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 8 g |