Pagdala sa imong "sandwich" nga dula sa usa ka notch sa usa ka nagluto nga quesadilla. Kining lutoon nga ham ug keso nga quesadilla mao ang hingpit nga krus tali sa hingpit nga cheesy American grilled ham ug cheese sandwich ug ang quesadilla, usa ka paborito nga Mexicano. Kini nga mga quesadillas lutoon kay sa sinugba, aron ikaw mahimong mas magaan sa lana. Mahigugma ka niini alang sa usa ka mainit nga paniudto o sa usa ka sabaw ug sandwich nga panihapon nga klase sa gabii.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 ka dako nga tortillas nga harina
- 1/2 nga tasa Monterey Jack cheese (ginunting)
- 8 ounces
- ham (o aso nga pabo, manipis nga ginunting)
- 1/2 nga tasa nga kamatis (diced)
- Mahimong gamiton: 2 ka kutsarang tinadtad nga berde nga sibuyas
- pepper sa pagtilaw
- Lana sa utanon alang sa pagputol sa mga tumoy
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-andam sa oven ngadto sa 425 F.
- Hayag nga mag-spray sa usa ka cookie sheet nga adunay spray sa pagluto sa utanon.
- Ipahimutang ang duha ka tortillas sa cookie sheet, dayon parehas ang ibabaw nga may 1/4 nga tasa sa keso.
- Ibabaw ang keso sa sliced ham o turkey, ang dughit nga kamatis, berde nga sibuyas, dayon ang laing 1/4 ka tasa nga keso.
- Isablig ang matag usa sa usa ka gamay nga paminta, dayon tabonan ang matag usa sa laing tortilla.
- Ibuhos ang mga tumoy sa lana sa utanon ug magaluto sa usa ka 425 F nga hurno sulod sa mga 10 ngadto sa 12 ka minutos, hangtud nga browned.
- Guntinga ang mga quesadillas sa mga wedges ug mag-alagad uban sa mustard o mayonnaise.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 466 |
| Total Fat | 18 g |
| Tulas nga Tambok | 7 g |
| Unsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 52 mg |
| Sodium | 1,501 mg |
| Carbohydrates | 53 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 23 g |