Ang sabaw sa broccoli nga keso mao ang perpekto nga butang nga himoon kon kini bugnaw sa gawas, ug gusto ka nga mag-init, sa sulod ug sa gawas. Ang broccoli ug cheddar nga keso maayo nga nagkahiusa sa bisan unsa nga resipe, apan kini nga brodkol nga cheddar nga sabaw nga resipe usa ka talagsaon nga paagi sa pagpaila sa mga bata ngadto sa broccoli.
Aron makatipig sa pagputol sa oras, pagpalit sa sinina, pre-tinadtad nga broccoli nga anaa sa imong supermarket og seksyon.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 Tbsp. mantikilya
- 1 gamay nga sibuyas, tinadtad
- 3 Tbsp. hingpit nga harina
- 2 ka copa nga tunga ug tunga (o tibuok gatas)
- 2 ka copa nga sabaw sa utanon
- 1-2 ka libra nga lab-as nga broccoli florets
- 1 tasa nga gisagol nga mga carrot
- 1 tsp. kosher asin
- 1 tsp. fresh-ground black pepper
- 1 dash hot sauce (opsyonal)
- 2 ka copa nga ginunting nga cheddar nga keso (ubos ang tambok nga okay)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-init og mantekilya sa usa ka dako nga saucepan o sa Dutch oven sa kainit nga kainit.
- Idugang ang mga sibuyas ug sabut 3 ngadto sa 5 ka minutos, hangtud mahumok.
- Isablig ang harina nga sagol nga parehas sa mga sibuyas ug kusog nga gukdaon, 2 ngadto sa 3 ka minutos, hangtud nga walay lumps nga makita ug ang hilaw nga harina nga lasa lutoon.
- Idugang ang katunga ug katunga ug sabaw sa utanon. Dad-a sa usa ka hubag, unya pagpakunhod sa kainit sa medium-ubos ug simmer 15 ngadto sa 20 minutos.
- Idugang ang broccoli ug carrots. Magluto 15 ngadto sa 20 minutos hangtud nga ang mga utanon linghod kon ituslob sa usa ka kakha.
- Pagdugang og asin, pepper, init nga sarsa ug keso. Pag-agas hangtud nga matunaw ang keso.
Ayaw Palihug:
Mga utanon nga sabaw mga resipe alang sa mga bata
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 461 |
| Total Fat | 33 g |
| Tulas nga Tambok | 19 g |
| Unsaturated Fat | 10 g |
| Cholesterol | 93 mg |
| Sodium | 1,138 mg |
| Carbohydrates | 23 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 21 g |