Ang blueberry muffin mao ang paborito nga resipe sa muffin sa America. Kining sayon nga resipe maggama sa usa ka malumo ug gaan nga blueberry muffin, basta dili ka mag-mix sa batter.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 tasa harina (keyk)
- 1 ka kutsarita nga baking soda
- 2 teaspoons
- linuto sa kalaha nga powder
- 1 tasa nga asukar
- 1/4 ka asin nga asin
- 1 teaspoon nga banilya
- 1 tasa
- sour cream
- 1 ka dako nga itlog
- 1/2 ka tasa nga lana sa utanon
- 2 ka tasa nga blueberries
- 1/4 ka tasa nga asukar (ngadto sa tops sa abog)
Unsaon sa Paghimo Niini
Preheat hurno sa 350 degrees F.
Pag-alis sa harina, baking soda , ug baking powder ngadto sa usa ka dako nga panaksan. Idugang ang asukar ug asin; pagsagol, ug paggahin. Pag-agi ang tanan nga basa nga mga sambog sa laing panaksan. Idugang ang basa nga mga sangkap ngadto sa uga nga sagol ug isagol sa usa ka spatula hangtud nga gihugpong. Pagdugang og mga blueberries ug pilo nga hinay. Ayaw pagdumala.
Ipahiangay ang mga plato sa muffin nga adunay mga liner sa papel. Paggamit sa usa ka ice cream scoop aron pun-on ang muffin liners hangtud sa 1/2-inch gikan sa ibabaw.
Isablig ang mga tumoy sa asukar. Magaluto sulod sa 20 minutos, o hangtud sa bulawanon nga kayahon. Sa diha nga sila adunay igo nga igo aron sa pagdumala, kuhaa ang mga muffin gikan sa pan.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 185 |
| Total Fat | 11 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 58 mg |
| Sodium | 226 mg |
| Carbohydrates | 21 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 3 g |