Ang kalipay sa usa ka almendras, ang gamay nga tinapay nga dali nga tinapay puno sa mga almendras, almond paste, ug amaretto almond liqueur. Ang Paste sa Almond kasagaran makita sa baking bar sa inyong lokal nga merkado. Kining gagmay nga mga pan nga naghimo og dagkong mga gasa gikan sa kusina.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 nga harina nga harina
- 1 ka kutsarita
- linuto sa kalaha nga powder
- 1/8 ka kutsarita
- asin
- 1/2 nga tasa
- amaretto liqueur, dugang dugang alang sa pagsipilyo
- 1/2 nga gatas sa tasa
- 1/2 ka tasa nga wala baylo sa mantekilya, sa temperatura sa lawak
- 8 ounces nga almond paste, sa temperatura sa lawak
- 1-1 / 3 ka copa nga asukar, dugang dugang sa pagwisik
- 3 ka itlog
- 1/4 tasa nga mga almendra, nga hinay-hinay ug gipamutol
Unsaon sa Paghimo Niini
Preheat hudno sa 350 F. Mantikilya ug harina.
Pagdukdok og harina, baking powder, ug asin sa usa ka medium nga panaksan. Paggahin.
Pagsagol sa amaretto ug gatas. Paggahin.
Sa usa ka dako nga panaksan, cream butter ug almond paste nga maghiusa. Pagmasa sa asukal sa usa ka gamay sa usa ka panahon. Pagdugang og mga itlog, usa matag higayon, pagpukan hangtud nga magkahiusa.
Idugang ang harina sa mantikilya nga sagol sa ikatulo sa usa ka higayon, nga mag-agi sa gatas sa amaretto, ug tapuson ang harina. Giputol hangtud nga gisagol.
Pun-a ang mini-loaf nga mga kalaha nga puno sa tulo nga ikaupat. Isablig sa almendras ug asukar. Pagluto 45 ka minuto o hangtud nga ang usa ka toothpick nga gisal-ut sa sentro mogawas nga limpyo. Kuhaa ang amaretto almond loaves gikan sa mga kaldero ug pabugnaw sa mga racks ngadto sa temperatura sa lawak. Ibutang ang dugang nga amaretto, kon gusto.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 729 |
| Total Fat | 35 g |
| Tulas nga Tambok | 13 g |
| Unsaturated Fat | 16 g |
| Cholesterol | 151 mg |
| Sodium | 387 mg |
| Carbohydrates | 88 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 11 g |