Kining fluffy frosting gihimo sa usa ka lutoon nga syrup ug itlog puti.
Kaugalingon nga Recipe: Fluffy White Frosting (Linog nga Frosting)
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 itlog nga puti
- 1 1/2 ka tasa nga asukar
- 1/8 ka asin nga asin
- 1/3 nga tasa nga tubig
- 2 teaspoons nga magaan ang mais nga mais
- 1 teaspoon vanilla extract
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa tanan nga mga sagol, gawas sa vanilla, sa ibabaw sa usa ka double boiler.
- Pag-Beat uban sa electric mixer sulod sa usa ka gutlo, unya ibutang ang pan sa ibabaw sa Nagabukal nga tubig (siguroa nga ang ubos sa kalaha dili makahikap sa Nagabukal nga tubig).
- Magpadayon sa pagpitik sa mga 6 ka minutos, o hangtud nga ang frosting mixture magsugod sa tusok nga mga taluktok.
- Kuhaa gikan sa kainit ug gibunalan sa 1 teaspoon nga banilya.
Tan-awa usab
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 154 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 14 mg |
| Carbohydrates | 39 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 1 g |