Ang White Chocolate Cashew Cookies mao ang ingon nga usa ka adunahan ug indulgent cookie. Mahimo nimong gamiton ang uban pang mga nut sa niini nga resipe, apan sa akong hunahuna ang mga cashew mao ang mga adunahan ug hingpit, ilabi na kung gamiton ang salted cashews alang sa usa ka tam-is ug salty nga palami.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 tasa nga mantikilya (gihumok)
- 1 tasa nga asukar (brown, puno)
- 1/2 nga tasa nga asukar (granulated)
- 2 medium nga itlog
- 2 teaspoons vanilla
- 2 1/4 ka harina nga harina
- 1/2 nga kutsarita nga baking soda
- 1/2 ka kutsara nga baking powder
- 1/4 ka asin nga asin
- 1 tasa cashews (tinadtad)
- 1 ka pakete / 10 ka ons chocolate chips (puti nga tsokolate)
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Sa usa ka dako nga panaksan, isagol ang mantikilya, tabunon nga asukar, ug asukar ug maayong pagkapildi.
2. Pagdugang og mga itlog ug maayo nga pagkapulpog, dayon dugangi ang vanilla extract.
3. Pagdugang og harina, baking soda , baking powder, ug asin ug maayo ang pagkahimo. Pag-agas sa cashews ug puti nga chocolate chips.
4. Pagtabon sa minasa ug chill sa 1-4 ka oras.
5. Kon andam na nga magaluto, preheat nga hurno ngadto sa 325 degrees F. Pagputol sa minasa pinaagi sa pag-itom sa mga kutsara ngadto sa ungreased cookie sheets. Magaluto sulod sa 9-14 ka minuto o hangtud nga ang mga biskuwit masanag nga bulawan nga brown sa mga kilid.
Himoa nga ang cool sa mga sheets alang sa 3 minutos, unya kuhaa sa wire rack aron bug-os nga bugnaw.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 159 |
| Total Fat | 10 g |
| Tulas nga Tambok | 6 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 39 mg |
| Sodium | 88 mg |
| Carbohydrates | 15 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 2 g |