Kini nga resipe sa Vanilla Pudding Mix usa ka sayon ug mas maayo nga kapuli alang sa usa ka tindahan nga gipalit nga dry mix. Kung gusto nimo ang lami, mas himsog nga hinam-is, sulayi kini nga resipe sa balay.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/2 ka tasa nga gatas (nonfat dry, powdered)
- 1/2 nga tasa nga asukar (granulated)
- 3/4 nga tasa nga asukar (pulbos)
- 1 tasa nga cornstarch (sifted)
- 1/2 ka asin nga asin
- 2 teaspoons
- vanilla (pulbos)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa tanan nga mga sagol ug ibutang sa usa ka sudlanan nga adunay hugot nga taklob.
- Pag-agi maayo. Alang sa duha ka servings, isagol ang 1/4 nga tasa nga Vanilla Pudding Mix ug 1 ka gatas sa tasa sa usa ka gamay nga saucepan. Pag-init sa ubos nga kainit, pagpalihok kanunay, hangtud nga sagol nga hubag. Lutoa nga hinayhinay, kanunay nga pagpalihok, sulod sa usa ka minuto. Kuhaa gikan sa init ug idugang ang 1/4 tsp. vanila, maayong pagpadasig. Ibubo ngadto sa pag-alagad sa mga plato ug tugbaw hangtud matig-a.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 65 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 2 mg |
| Carbohydrates | 16 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |