Sayon nga tuna scallop nga adunay mga patatas ug uban pang mga sangkap nga adunay sibuyas ug usa ka creamy white nga sarsa.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 5 ka medium nga patatas, linuto ug hiniwa
- 3 ka kutsara nga mantikilya
- 1/4 nga harina sa tasa
- 1 ka asin nga asin
- 1/8 ka kutsara nga pepper
- 1 1/2 ka kutsara nga giandam nga mustasa
- 2 ka gatas nga gatas
- 1 nga mahimo (7 ounces) nga tuna, gihumol
- 1 tasa nga tinadtad nga sibuyas
Unsaon sa Paghimo Niini
- Matunaw ang mantekilya sa usa ka saucepan; pagsagol sa harina ug panimpla. Sa hinay-hinay dugangi ang gatas. Magluto sa ubos nga kainit, pagpalihok hangtud sa baga.
- Arrange patatas, tuna, ug tinadtad nga sibuyas sa usa ka greased 1 1/2-quart casserole; idugang ang sarsa. Magaluto sa 350 F sulod sa 50 ngadto sa 60 ka minutos.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 281 |
| Total Fat | 12 g |
| Tulas nga Tambok | 6 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 38 mg |
| Sodium | 392 mg |
| Carbohydrates | 28 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 15 g |