Ang strawberry smoothies mahimo gamit ang presko o frozen nga strawberry.
Kon nagamit nimo ang mga frozen nga strawberry, pangitaa ang pre-sliced frozen nga mga strawberry, tungod kay mas sayon kini magkahiusa. Kung naggamit og lab-as nga strawberry alang niini nga resipe sa strawberry smoothie, dugangi ang yelo aron makakab-ot sa usa ka daw milkshake-like texture.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 tasang frozen nga unsweetened strawberries
- 1/2 tasa cranberry raspberry juice
- 1/4 tasa nga duga sa orange
- 1/2 nga tasa nga vanilla yogurt
- 2 ka bag-ong strawberry alang sa garnish (opsyonal)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang mga strawberry sa ubos sa usa ka blender o sa pagkaon nga processor, nga gisudlan sa metal nga sulud.
- Idugang ang mga duga.
- Ibabaw sa yogurt ug puree hangtud nga hapsay.
- Ibubo ngadto sa mga baso ug dayandayan sa matag usa uban sa usa ka strawberry.
- Pag-alagad dayon.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 970 |
| Total Fat | 89 g |
| Tulas nga Tambok | 56 g |
| Unsaturated Fat | 22 g |
| Cholesterol | 277 mg |
| Sodium | 96 mg |
| Carbohydrates | 39 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 11 g |