Pabaliki ang mga bag-ong gipili nga strawberries ngadto sa usa ka luscious strawberry cream pie! Kini nga resipe naglakip sa usa ka punoan sa pagpangaon, ug usa ka gipalit nga tinipig nga pastry aron makaluwas sa panahon.
Tan-awa usab
Strawberry Rhubarb Crumb Cake
Dali nga Strawberry Shortcut Cake
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 tasa nga asukar
- 6 ka kutsara nga cornstarch
- 1/2 ka asin nga asin
- 2 1/2 ka tasa nga gatas (duslisan)
- 2 ka itlog (gamay nga gikulata)
- 3 ka kutsara nga mantikilya
- 1/2 teaspoon vanilla extract
- 1 9-pulgada nga tasa nga pastry (nagluto)
- 2 ka copa nga strawberries (1 ka guhit, gihugasan ug gitaod)
- 1 tasa nga cream (bug-at, gipuspusan ug gipatam-is, o 2 ka copa nga gipatulo sa ibabaw)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa tumoy sa usa ka dobleng boiler, isagol ang asukar, cornstarch, ug asin; anam-anam nga makadugang sa gatas ug magluto sa ibabaw sa simmering nga tubig, stirring kanunay, hangtud thickened.
- Idugang ang usa ka gamay nga gidaghanon sa mainit nga sagol sa pinikpik nga itlog; pagdali sa madali. Ibalik ang mantsa nga itlog sa init nga sarsa nga sagol sa double boiler. Magluto, mag-aghat kanunay, hangtud nga baga.
- Kuhaa gikan sa kainit; idugang ang mantikilya ug vanilla nga kinuha. Pagtabon ug pagkabugnaw.
- Ibubo ang chilled mixture ngadto sa pan nga pastry shell. Ibutang ang halved strawberries sa ibabaw sa pagpuno. Chill.
- Ipakaylap ang gipatam-is nga whipped cream o whipped topping sa dili pa mag-alagad. Pagdayandayan uban sa dugang pa nga mga berries. Tipigi ang mga salin, gitabonan, sa refrigerator.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 437 |
| Total Fat | 21 g |
| Tulas nga Tambok | 7 g |
| Unsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 71 mg |
| Sodium | 139 mg |
| Carbohydrates | 55 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 7 g |