Ang pie naluto sa usa ka tinapay nga pastry.
Ikasubo, ang mga pie nga nakabase sa custard dili maayo sa pag-freeze, apan tingali dili kini magdugay!
Paggamit sa usa ka frozen nga giandam nga tinapay, usa ka refrigerated pie nga harina, o imong paborito nga homemade pie pastry .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 ka itlog (gikulata)
- 1 1/2 ka tasa nga asukar
- 1/2 nga tasa nga mantikilya (o margarine, natunaw)
- 4 teaspoons nga lemon juice (lab-as)
- 1 teaspoon nga banilya
- 1 1/3 ka tasang grated coconut (3 ounces)
- 1 pinch salt
- 1 unbaked pie pastry (9-pulgada)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Preheat hurno sa 350 F (180 ° C / Gas 4).
- Diha sa usa ka panaksan nga panagsagol nga maghiusa sa pinikpik nga mga itlog sa asukar, mantekilya, lemon juice, vanilla, ug asin; Mix maayo. Pag-agos sa lubi; ibubo ngadto sa pie shell ug magaluto sa 30 minutos.
- Himua ang panit sa kalapoy gamit ang pie shield ring o us aka aluminum foil ug ibutang sa ibabaw sa ngilit. Pagluto sulod sa 10 ngadto sa 20 minutos, hangtud nga mapuno na ang pagpuno ug dili na mag-jiggly.
- Ingon nga ang pie bakes, ang usa ka bulawan nga pangunahan maporma sa ibabaw.
- Hugasi ang chill sa dili pa mag-alagad.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 454 |
| Total Fat | 25 g |
| Tulas nga Tambok | 8 g |
| Unsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 78 mg |
| Sodium | 237 mg |
| Carbohydrates | 54 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 5 g |