Kining lami nga gikiskis nga mga steak nga sandwich ang gipangulohan sa mga sibuyas ug mga sili ug Cheddar nga keso. Pag-alagad sa mga dagko nga mga sandwich nga adunay salad nga patatas, chips, o fries, uban sa mga hiwa nga kamatis ug mga sagbut.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 ka kutsara nga mantikilya (gibahin)
- 1 medium sibuyas (gilain ug hinay-hinay)
- 1 bell pepper (guntinga ngadto sa manipis nga mga hiwa)
- 1 ka kilo nga gikiskis steak (o kaayo thinly sliced steak *)
- Salt ug pepper sa pagtilaw
- 4 mga hiwa nga malumo nga keso sa Cheddar
- 2 tablespoons mayonnaise (o chipotle mayonnaise)
- 4 bulkie rolls (o sub rolls, toasted)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Heat 2 tablespoons sa mantikilya sa usa ka dako nga pan. Magluto sa sliced sibuyas ug mga sili hangtod nga malaya. Kuhaa sa usa ka plato ug isalikway.
- Init ang nabilin nga mantekilya ug idugang ang steak. Magluto, mag-stir hangtud nga ang karne nga lutuon sa gusto nga doneness, mga 2 ka minutos. Ayaw paglihok.
- Pag-init sa broiler.
- Ibutang ang mga sub roll o bulkie roll bottoms sa usa ka linuto sa kalaha. Ipakatap uban sa mayonnaise. Bahina ang steak parehas sa taliwala sa mga rolyo ug sa ibabaw sa mga linuto nga sibuyas ug mga sili. Ibabaw ang matag usa nga usa ka ad-ad nga keso.
- Ibutang kini sa ilalum sa sabaw hangtud nga ang keso matunaw.
* Kon dili ka maka-kiskis steak, ang tipik nga bahin sa frozen nga maayo nga kalidad, maayo nga marbled steak ingon nga manipis nga kutob sa mahimo.
Mahimo Ka Usab
Inihaw nga Karne ug Caramelized Onion Po 'Boy
Keso nga Steak Sandwiches
Ang Steak Sandwich sa Spread sa Mustard
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 1504 |
| Total Fat | 122 g |
| Tulas nga Tambok | 34 g |
| Unsaturated Fat | 51 g |
| Cholesterol | 195 mg |
| Sodium | 646 mg |
| Carbohydrates | 31 g |
| Pagkaon sa Fiber | 14 g |
| Protein | 85 g |