Ang mga sparerib sa estilo sa habagat giluto sa smoky homemade barbecue sauce. Kini usa ka sayon, komportableng hugpong sa paniudto alang sa bisan unsa nga gabii sa semana. Ang Worcestershire naghatag niini nga BBQ sauce nga usa ka nindot nga southern tang.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- Mga upat ka kilo nga spareribs, giputol sa mga gidak-on nga gidak-on sa pag-alagad
- 1/2 tasa nga suka
- 1 ka asin nga asin
- 1 teaspoon nga uga nga mustasa
- 1 ka kutsara nga liso sa celery
- 1 ka kutsara nga Worcestershire sauce
- 1 1/2 teaspoons chili powder
- 1 ka tasang ketchup
- 2 ka kutsarang brown sugar
- 1 ka kutsarita
- paprika
- 1/2 ka sili nga pepper
- dash liquid smoke
- 1/8 ka kutsara nga pepper pepper
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang mga sparerib sa usa ka tornilyo sa usa ka dako nga kaldero.
- Ibubo ang tubig ngadto sa ubos sa kalaha ngadto sa giladmon nga 1/2 pulgada.
- Hugasi ang hugut ug pagluto sa 300 F alang sa 1 1/2 ka oras, hangtud nga ang mga gusok malomo.
- Gabunon ang tanan nga nahabilin nga mga sangkap, maayo ang pag-mix. Hugaw ang likido gikan sa mga gusok ug tangtanga ang gunitanan gikan sa kalaha.
- Ibubo ang 1 ka kopa sa salsahan sa mga gusok.
- Magaluto sa abli nga pan sa 325 F sulod sa 30 minutos.
- Ibubo ang nahabilin nga sarsa ibabaw sa gusok; pagluto og 30 minutos.
- Ang Baste usahay aron masiguro ang mga gusok nga hingpit nga natabonan.
Nag-alagad 4 hangtud 6.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 567 |
| Total Fat | 1 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 438 mg |
| Carbohydrates | 111 g |
| Pagkaon sa Fiber | 7 g |
| Protein | 27 g |