Kining yano nga cider sa apple ug mga timpla sa spice gipa-init nga mugs nga adunay mga cinnamon sticks alang sa stirrers. Kini usa ka classic spider cider, hingpit alang sa mga partido sa tingtugnaw ug mga panghitabo. Kini ang hingpit nga ilimnon alang sa party party sa Pasko o pagtigum.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 quarts apple cider
- 12 ka cloves (tibuok)
- 1 sungkod nga kanela
- 1/4 teaspoon nutmeg (yuta)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang apple cider, cloves, 1 cinnamon stick, ug nutmeg sa usa ka dako nga saucepan o stockpot. Pagdala sa usa ka hingpit nga hubag.
- Gipusgay pinaagi sa usa ka pino nga saringan nga baling sa mata ug ibutang ang mainit nga mga mugs nga adunay kaningag nga kahoy alang sa pagpalihok.
Kini usa ka tasty nga ilimnon nga mag-alagad sa usa ka tigum sa Bisperas sa Pasko o partido sa holiday.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 12 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 2 mg |
| Carbohydrates | 3 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 0 g |