Kining sayon nga linuto nga mansanas nga Brie nga resipe adunay init, nangatunaw nga keso ug nagluto nga mansanas sa usa ka lami nga kalainan sa matam-is, salty, ug yutan-on nga mga lami. Ang tibuok appetizer mokubos sa 15 minutos aron maghiusa ug maghatag og usa ka elegante nga pagkaon alang sa imong sunod nga pagpundok.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka round brie
- 1 ka dako nga apple (giputol ngadto sa nipis nga mga wedges)
- 1 ka kutsarang brown sugar
- 2 ka kutsara
- maple syrup
- Tinapay alang sa pag-alagad
- Gidibuho: mga almendra
Unsaon sa Paghimo Niini
Unsaon paghimo sa lutoon nga mansanas Brie:
Paghalob sa hurno ngadto sa 375. Ibutang ang Brie sa usa ka plateproof serving plate. Ibutang ang mga wedang mansanas sa ibabaw ug sa palibot sa keso. Isablig ang mga mansanas ug Brie sa tabunon nga asukar ug ibubo ang maple syrup sa ibabaw niini.
Magaluto sa mga mansanas ug Brie sa 10 ngadto sa 12 ka minuto, hangtud nga ang mga mansanas linghod lang ug ang keso init sa tibuok. Gindayandayan ang nagluto nga mga mansanas kag Brie sa almond, kon gusto, kag alagaran ini sang tinapay.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 98 |
| Total Fat | 2 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 27 mg |
| Sodium | 18 mg |
| Carbohydrates | 9 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 10 g |