Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 tasa nga tubig
- 2 ka tasang granulated asukar
- 2 ka tasa nga gisudlan ug sinangag nga mani
- 3/4 tasa dugos
- 1/4 tasa magaan nga mais nga mais
- 2 tbsp mantikilya
- 1 tsp asin
- 1/2 nga copa nga peanut butter
- 1/4 tsp nga baking soda
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Pag-andam og usa ka dako nga linuto sa kalaha pinaagi sa pagtapot niini og aluminum foil nga molugak sa mga daplin, ug pag-spray sa foil nga dili spray sa pagluto.
2. Itumon ang asukar ug tubig sa usa ka medium saucepan. Pag-agas hangtud nga ang asukar hingpit nga gibasa, unya dugangi ang dugos, mais nga syrup ug asin.
3. Lutoa ang kendi sa medium-high heat hangtud nga moabot kini og 225 degrees sa usa ka thermometer sa kendi. Niini nga punto, dugangi ang mga mani ug pahinumdum nga magkombinar.
Padayon sa pagluto, pagpalihok kanunay, hangtud nga ang sagol nga moabut 290 degrees.
4. Kuhaa ang kalaha gikan sa kainit ug pukawon ang mantikilya, baking soda, ug peanut butter. Pag-mix hangtud maayo ang pagkahiusa, ug dayon ibubo ngadto sa giandam nga pan.
5. Ipakatap ang kendi nga manipis kutob sa mahimo gamit ang usa ka spatula o kutsara ug tugoti kini nga ibutang sa temperatura sa lawak. Sa higayon nga kini bug-os nga bugnaw, putlon kini ngadto sa gagmay nga mga piraso aron mag-alagad. Tipigi ang brittle sa usa ka bag-o nga container o plastik nga bag sa temperatura sa lawak.
I-klik dinhi aron makita ang tanan nga mga Recipe sa Peanut Candy!
I-klik dinhi aron makita ang tanan nga mga Recipe sa Honey Candy!
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 288 |
| Total Fat | 13 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 3 mg |
| Sodium | 189 mg |
| Carbohydrates | 42 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 6 g |