Ang duga sa shortbread cookies sa orange ginama sa harina, brown sugar, panit sa orange, ug mantikilya. Kon gusto nimong makadugang sa usa ka gamay nga kahinam sa mga biskwit, tungaa kini sa chocolate glaze.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 ka harina nga harina (pagpalihok o pag-ayag atubangan sa pagsukod)
- 1/4 ka asin nga asin
- 1 tasa nga asukar (pula nga kape, hugot nga giputos)
- 1 ka kutsara nga panit sa orange (pino nga grated)
- 2 ka copa nga mantikilya
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-mix sa harina, asin, asukar, ug panit sa orange. Guntinga sa mantikilya hangtud nga ang sagol nga sagol. Uban sa imong mga kamot, buhata ang minasa hangtud nga kini magkupot; pag-refrigerate sulod sa 30 minutos.
- Init ang hurno sa 350 F.
- Paligira ang minasa nga 1/2-pulgada nga gibag-on sa mga panid sa talo nga papel; guntinga uban sa floured cutters.
- Ibutang sa ungreased cookie sheets ug magaluto sa preheated oven sa 20 minutos.
- Pagkaon sa shortbread uban sa chocolate glaze o icing, kon gusto.
Mahimo Ka Usab
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 148 |
| Total Fat | 13 g |
| Tulas nga Tambok | 8 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 33 mg |
| Sodium | 49 mg |
| Carbohydrates | 9 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |