Ang Matcha green tea pound cake mao ang usa ka kalainan sa basic pound cake nga may flavored nga matcha green tea powder . Kini ang hingpit nga tsa nga tsa aron sa pag-alagad nga, siyempre, makadayeg sa mga bisita.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka dako nga itlog
- 1 nga harina sa tasa
- 2/3 tasa nga asukar
- 1/2 nga tasa nga mantikilya
- 1 ka kutsarang matcha (green tea powder)
- 1/2 ka kutsarita
- linuto sa kalaha nga powder
Unsaon sa Paghimo Niini
- Cream butter sa usa ka panaksan.
- Idugang ang asukar sa mantikilya ug maayo ang pagkalubong.
- Sa hinay-hinay dugangi ang pinulbos nga mga itlog ug pukawon ang maayo.
- Pag-ilis nga harina, baking powder, ug green tea powder nga magkauban ug idugang ang harina sa itlog nga sagol.
- Ibubo ang batter ngadto sa usa ka panit nga tinapay.
- Magaluto sa preheated 340 F nga hurno sa mga 30 ngadto 40 minutos.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 520 |
| Total Fat | 32 g |
| Tulas nga Tambok | 17 g |
| Unsaturated Fat | 11 g |
| Cholesterol | 287 mg |
| Sodium | 503 mg |
| Carbohydrates | 50 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 10 g |