Nganong mopalit man ug party nuts kung mahimo nimo ang imong kaugalingon? Gamita ang imong paborito nga kombinasyon sa seasoning, uban ang mantikilya, aron mahimo kining dali nga snack nga pecan. Pag-alagad ingon nga usa ka party snack o paghatag ingon nga mga regalo nga giputos sa kolor nga cellophane wrap nga gihigot sa mga pana ug gibutang sa mga tarong, o paghatag sa dekorasyon nga gagmay nga mga tadyaw nga jelly.
Dugang nga mga Recipe sa Snack
- Gibutang ang Walnuts
- Gilibut nga Pecans
- Candied Pecans
- Lami nga Spiced Nuts
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 5 ka kutsara plus 1 teaspoon mantikilya (natunaw)
- 4 tasa nga pecans (halves)
- 1 ka kutsara nga panimpla sa panimpla (nga adunay asin, pepper, sibuyas nga pulbos, ug ahos nga pulbos; Cajun seasoning o tinimpla nga asin nga kombinasyon)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa mantikilya ug mga pecans sa usa ka dako nga mabaw nga pagpangaon.
- Inasal sa usa ka preheated nga 325 ° hurno sulod sa 15 minutos, pagpadasig matag karon ug unya.
- Isablig ang panimpla ug tosta ug usahay mag-agas sulod sa mga 15 minutos.
- Hugasi ang bug-os. Pakuhaa ang mga sudlanan sa hangin ug ibutang sa usa ka bugnaw nga uga nga dapit sulod sa 1 ka bulan.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 220 |
| Total Fat | 23 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 12 g |
| Cholesterol | 10 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 4 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 3 g |