Usa sa mga hagit nga akong giatubang sa akong kinabuhi karon mao ang unsaon pagtagbaw sa gana sa akong kanunay nga gigutom, 13 anyos nga anak nga lalaki. Bag-o lang akong nadiskobrehan nga ang mga bola sa bola miigo sa lugar. Gitawagan ko sila nga Eazy Lazy Meatballs tungod kay kini dali ra alang sa akong anak sa paghimo sa iyang kaugalingon aron ako mahimong tapolan mahitungod sa panihapon sulod sa usa o duha ka gabii.
Ania ang laing dali nga recipe sa meatball.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka libra nga dili pagkaon nga karne sa yuta
- 1/2 tasa nga tinapay nga mumho (o matzo nga pagkaon)
- 2 ka itlog
- 2 teaspoon nga sibuyas nga sibuyas
- 1 26 ounce mahimo / 740 gramos nga tomato sauce
- 1 16 ounce mahimo / 450 ka gramos nga sarsa sa cranberry
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Sa usa ka panaksan, isagol ang karne nga adunay mga itlog, mga mumho sa tinapay ug mga panakot. Sa usa ka kolon, isagol ang mga sauces. Ibutang sa ibabaw sa medium kainit. Magluto sulod sa 5 ka minutos, usahay stirring.3. Pagporma sa gisagol nga karne ngadto sa mga bola sa gidak-on nga walnuts.4. Pag-ayo idugang ang mga bola sa bola ngadto sa pot. Tabuni ang kaldero ug magluto sa ubos sulod sa 40 ka minuto.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 97 |
| Total Fat | 2 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 52 mg |
| Sodium | 81 mg |
| Carbohydrates | 17 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 4 g |