Kini nga resipe sa Creamy Baked Patatas nagpamatuod, sa makausa pa, nga usahay kini sayon kaayo nga ibutang ang lamian nga pagkaon sa lamesa. Ang imong mga anak malipay. Alang sa dali nga pagkaon sa Shavuot , pag-alagad niining mga patatas sa gatas human sa sabaw, uban sa salmon ug salad, ug sa atubangan sa cheesecake.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 10 ka patatas
- 2 ka tasa (1 ka kutsara o 500 gramo) ang gibug-aton nga lab-as nga cream
- 5 ka cloves nga ahos (minced)
- Dash sa asin ug bag-o nga itom nga pepper sa pagtilaw
- Dash sa paprika
Unsaon sa Paghimo Niini
- Preheat ang oven ngadto sa 450 F (230 C). Pag-spray sa usa ka linuto sa kalaha nga pan uban sa non-stick spray.
- Hugasi, panit ug ibutang ang mga patatas ngadto sa manipis nga mga hiwa. Ibutang ang mga patatas sa pan.
- Idugang ang minced nga ahos ug cream ngadto sa mga patatas. Daghang asin ug paminta ang mga patatas. Aron makadugang sa kolor, isablig ang pipila ka paprika sa ibabaw.
- Pagtabon ug pagluto sa 450 F (230 C) sulod sa 45 ka minutos. Pag-alis ug pagluto alang sa laing 15 minutos.
Mubo nga sulat: Kini nga pinggan naghimo alang sa usa ka hilabihang kaldero.
Alang sa mas dali nga pagpanglimpyo, gamita ang usa ka dako, nga disposable baking pan.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 459 |
| Total Fat | 18 g |
| Tulas nga Tambok | 11 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 54 mg |
| Sodium | 64 mg |
| Carbohydrates | 69 g |
| Pagkaon sa Fiber | 7 g |
| Protein | 9 g |