Kini nga kombinasyon sa pula nga cabbage, mansanas , ug bacon dripping mao ang classic. Ang bacon drippings maoy usa ka tasty dressing kauban ang apple cider vinegar ug pipila ka asukar.
Ang bacon drippings magdugang sa nindot nga lami apan mahimong mapulihan sa mantequilla kung gusto nimo ang usa ka vegetarian dish. O paggamit sa lana sa lubi.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- Usa ka dako nga ulo sa pula nga cabbage, gihugasan ug coarsely sliced
- 6 torta nga mansanas, gisudlan ug gibahin
- 2 medium sibuyas, coarsely tinadtad, mahitungod sa 1 tasa
- 2 teaspoons kosher asin
- 2 tasang init nga tubig
- 3 ka kutsara ang granulated sugar
- 2/3 tasa nga apple cider nga suka
- 6 ka kutsara
- Bacon drippings
Unsaon sa Paghimo Niini
- Guntinga ang cabbage ngadto sa upat ka wedges, kuhaa ang core, ug coarsely slice.
- Ibutang ang mga mansanas ug putlon ang mga wedges.
- Ibutang ang ginunting nga cabbage ug apple wedges sa crockpot uban sa tinadtad nga sibuyas. Isablig sa asin.
- Sa usa ka panaksan, isagol ang mainit nga tubig, asukar, suka, ug mga dahon sa bacon; ibubo sa ibabaw sa cabbage sagol nga.
- Tabuni ug magluto sa ubos sulod sa 6 ngadto sa 8 ka oras.
- Pag-aghat dayon sa pag-alagad.
Mga tip
Alang sa dugang nga lami, dugangi ang usa ka kutsara o duha ka liso sa caraway sa cabbage sa usa ka oras o sa wala pa kini mahuman pagluto.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 330 |
| Total Fat | 2 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 4 mg |
| Sodium | 1,292 mg |
| Carbohydrates | 78 g |
| Pagkaon sa Fiber | 17 g |
| Protein | 7 g |