Ania ang usa ka tasty nga kalabasa nga casserole nga gihimo sa usa ka yellow nga kalabasa ug cracker crumb fill. Ibabaw niining dali nga kalabasa nga kalabasa nga may mga tinadtad nga pecans o buttered bread crumbs.
Ang Zucchini mahimong ilisan alang sa yellow nga kalabasa sa ting-init. Idugang ang tinadtad nga tinadtad nga red bell pepper o diced pimiento alang sa dugang kolor ug palami.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka libra dilaw nga kalabasa (giputol ngadto sa 3/4 pulgada nga cubes)
- 1 tasa sibuyas (tinadtad)
- 1 ka asin nga asin
- 1/4 ka kutsara nga pepper (o sa pagtilaw)
- 4 ka kutsara nga mantikilya
- 1 tasa nga saltine crackers (nahugno)
- 1/2 nga gatas sa tasa
- 1 tasa cheddar nga keso (ginunting)
- 1/2 tasa pecans (maayong pagkabuhat nga tinadtad) o buttered bread crumbs
Unsaon sa Paghimo Niini
- Init ang hurno sa 350 F.
- Mahinam nga mantikilya usa ka 1 1/2 nga kwadrado nga pagluto.
- Ibutang ang cubed squash, tinadtad nga sibuyas, asin, ug itom nga pepper sa usa ka dako nga kaldero.
- Pagdugang og gamay nga tubig (mga 1 ka pulgada). Pagtabon ug lutoon ang kalabasa hangtud nga malumo, usahay mag-aghat ug pagdugang sa dugang nga tubig kon gikinahanglan.
- Hugasi ang kalabasa ug mga sibuyas; Balik ngadto sa kalaha ug pagpalihok sa mantikilya. Tilawi ug usba ang mga panimpla, nga magdugang sa mas daghang asin ug paminta sa imong lami.
- Pagpalihok sa mga lumping nga mga crackers ngadto sa sagol nga kalabasa.
- Pagbalhin sa kalabasa ug cracker nga sinagol ngadto sa giandam nga baking dish.
- Ibubo ang gatas sa kalabasa ug dayon isablig ang keso ug tinadtad nga mga pecan o mga mumho sa pan.
- Magaluto nga unlod sa preheated hurno sa 20 minutos, hangtud nga ang gatas masuhop ug ang squash casserole bubbly. Pag-alagad nga mainit.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 350 |
| Total Fat | 24 g |
| Tulas nga Tambok | 14 g |
| Unsaturated Fat | 7 g |
| Cholesterol | 67 mg |
| Sodium | 402 mg |
| Carbohydrates | 21 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 14 g |