Kining mga zucchini nga mga cookies puno sa shredded zucchini ug mga walnuts. Idugang ang lemon glaze sa pagbiya kanila nga dili mahadlok. O dugangi ang pipila ka chocolate chips sa cookies ug gamit ang 1 teaspoon vanilla extract kay sa lemon zest.
Tan-awa usab
Zucchini Sheet Cake Sa Cream Keso Frosting
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3/4 nga tasa nga mantikilya (gihumok)
- 3/4 tasa granulated sugar
- 1 ka dako nga itlog
- 1 teaspoon lemon zest (pinong grated)
- 2 ka tasa nga serbisyud nga harina (9 ounces)
- 1 teaspoon nga baking powder
- 1/2 ka asin nga asin
- 1 tasa nga zucchini (giputol)
- 1 tasa walnuts (tinadtad o pecans)
- Alang sa Lemon Glaze:
- 1 tasang asukal sa confectioners
- 1 1/2 ka kutsara nga lemon juice
Unsaon sa Paghimo Niini
- Cream butter ug granulated sugar; Pukpok sa itlog ug lemon nga panit o kinuha.
- Pag-agay sa sifted nga uga nga mga sagol, unya mix sa zucchini ug mga walnuts. Pagbutang sa mga linuto nga linuto sa kalaha; magaluto sa 350 F sulod sa 15 ngadto sa 20 minutos.
- Sa kasamtangan, isagol ang mga sugar sa confectioners ug lemon aron mahimo ang glaze.
- Gipasabya ang mga cookie sa lemon glaze o paborito nga glaze o icing.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 186 |
| Total Fat | 11 g |
| Tulas nga Tambok | 5 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 53 mg |
| Sodium | 186 mg |
| Carbohydrates | 19 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 3 g |