Ang mga sorbeta usa ka maayo nga paagi sa pagpabugnaw sa ting-init ug magsilbi nga usa ka kahayag, chilled dessert alang sa brunch ug paniudto. Samtang sila mas daghan nga panahon nga mag-inom kay sa mga inumol nga mga ilimnon, sila takus matag minuto sa imong panahon. Kini nga sorbet mao ang lemon-flavored ug gidayandayan sa vodka, nga among gisugyot nga gamit ang usa ka premium brand tungod lang kay mas maayo ang pagtilaw niini.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/2 nga tasa
- Blue Ice American Vodka (o uban pa nga premium brand)
- 1 1/2 ka tasa nga asukar
- 3 ka tasang tubig
- Garnish: grated lemon zest
- 3 1/2 tbsp.
- bag-ong gipuga nga lemon juice
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka medium saucepan sa kainit sa kainit, isagol ang asukar ug tubig hangtud nga matunaw ang asukar.
- Idugang ang lemon zest; pagkutkot hangtud sa sagol nga moabut sa usa ka hubag; pagpakunhod sa kainit sa ubos ug simmer 5 minutos.
- Ibutang ang usa ka lino nga panapton sa ibabaw sa usa ka dako nga panaksan ug ibubo ang sagol sa syrup pinaagi sa (nagpasiugda sa bisan unsang tinguha).
- Idugang ang duga sa lemon ug vodka sa sagol nga sagol nga syrup; pagkutkot hangtud sa hingpit nga pagsagol.
Pamaagi sa Ice Cream Maker
Pagbalhin sinagol ngadto sa magbubuhat sa ice cream , dayon iproseso sumala sa instruksyon sa tiggama.
Freezer nga Pamaagi
Ibubo ngadto sa usa ka sudlanan, tabuni ug ibutang ang sinagol sa freezer. Kon kini nga semi-lig-on, mash kini sa usa ka kakha ug pag-usab pag-usab. Kung ang frozen nga lugar sa usa ka processor sa pagkaon o blender ug proseso hangtud nga hapsay. Pagtabon ug pag-refreeze hangtud nga andam nga moserbisyo.
Recipe sa maayong kabubut-on: Blue Ice American Vodka
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 287 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 4 mg |
| Carbohydrates | 61 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |