Maayo sa kolor ug palami, kini nga dili maayo nga dairy-free nga bersyon nindot kaayo uban sa usa ka tipik sa tibuok nga lugas nga tinapay alang sa usa ka kahayag sa paniudto o isip unang kurso sa panihapon nga salo-salo. Kini nga resipe maayo alang sa mga bulan sa tingtugnaw sa diha nga ang preskong kamatis mahal o lisud pangitaon.
Nag-alagad 4
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ½ litro nga sabaw sa utanon o tubig
- 1 medium-sized nga sibuyas, maayong pagkabuhat nga tinadtad
- 1 ka dako nga Yukon nga patatas, ginunting nga manipis ug tinadtad
- 1 lindog nga celery, maayong pagkabuhat nga tinadtad
- 1 ka dako nga karot, maayong pagkaputol
- 1 12 oz. mahimo
- diced tomatoes , walay asin nga idugang
- 1 6 oz. mahimo nga tomato paste
- 1 tasa nga wala ka paigo nga yano nga yogurt (sama sa Wild Wood)
- Salt ug pepper, aron makatilaw
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Pagdala sa stock sa utanon o tubig ngadto sa usa ka hubag sa usa ka 3-quart o mas dako nga stockpot, dugangan sa sibuyas, patatas, celery, ug karot. Lutoa hangtud nga ang mga utanon malumo, mga 10 minutos.
2. Ipaubos ang kainit ngadto sa medium-low. Idugang sa lata sa diced nga mga kamatis ug tomato paste, pagpalihok hangtud nga hiniusa, tabuni ang kaldero ug himoa nga simmer sulod sa 20 ka minutos.
3. Kuhaa ang kainit. Pag-ayo, usa ka kopa sa usa ka higayon, putli ang sinagol sa usa ka blender o pagkaon nga processor hangtud nga ang sabaw mao ang makanunayon.
4. Idugang ang likido balik ngadto sa kaldero ug ipaok ang soy yogurt, asin ug pepper. Pag-init hangtud nga gitinguha ang temperatura ug pagkamakanunayon. Pag-alagad sa mainit nga, pag-garnishing uban sa usa ka gamay nga soy yogurt o lab-as nga mga utanon kon gusto.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 257 |
| Total Fat | 3 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 8 mg |
| Sodium | 711 mg |
| Carbohydrates | 51 g |
| Pagkaon sa Fiber | 9 g |
| Protein | 12 g |