Kini nga resipe alang sa vegan chocolate banana muffins nanawagan alang sa oatmeal ug saging - apan ayaw himoa kana nga lansis nga maghunahuna nga kini himsog! Ang pagka walay itlog ug walay dairy, bisan pa, kini mas ubos sa tambok kay sa kadaghanan sa mga resipe sa muffin nga chocolate, ug ingon nga vegan, kini libre usab sa cholesterol.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/4 ka harina nga harina
- 1 tasa nga oatmeal
- 1/2 nga tasa nga brown sugar (hugot nga giputos)
- 1/3 tasa nga kakaw
- 1 ka kutsara nga baking powder
- 1/4 nga kutsara nga baking soda
- 2-3 nga hinog nga saging (mashed)
- 1/2 tasa nga soy gatas
- 1/3 tasa vegan margarine (natunaw)
- 1 teaspoon nga banilya
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pre-heat nga hurnohan sa 400 degrees ug linya o grease ang muffin pan.
- Sa usa ka dako nga panaksan, isagol ang harina, oatmeal, brown sugar, cocoa, baking powder ug baking soda.
- Sa usa ka linain nga panaksan, hugpong ang mga saging, gatas sa soy, vegan margarine , ug vanilla. Pagsagol sa mga uga nga mga sambog ug pukawa aron makombinar.
- Pun-a ang matag muffin nga mga 2/3 nga puno sa batter. Magaluto sulod sa 20 ngadto sa 25 minutos, o hangtud nga ibutang limpyo ang toothpick.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 102 |
| Total Fat | 3 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 206 mg |
| Carbohydrates | 19 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 1 g |