Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka dako nga lemon (gisudlan ug pilas)
- 1/2 nga tasa nga panadero
- 2 ka dako nga itlog
- 4 ka kutsara ang lemon zest
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang pilit nga lemon juice ug asukal sa usa ka gamay nga saucepan. Pag-init sa ubos ug pagkalutaw hangtud matunaw ang asukar.
- Himoon nga light ang itlog sa usa ka medium nga panaksan.
- Kuhaa ang lemon syrup gikan sa kainit ug ibubo hinay ngadto sa sinagol nga itlog samtang gisagol ang sinagol sa usa ka whisk. Padayon sa pag-awit pinaagi sa kamot sulod sa usa ka minuto.
- Pagbalik nga sagol sa saucepan; idugang ang lemon zest, ug ipaubos ang kainit hangtud nga kini magpatubo - mga duha ka minuto.
- Kuhaa gikan sa kainit. Pagbalhin ngadto sa usa ka sudlanan ug tabon (aron mapugngan ang usa ka panit gikan sa pag-umol), unya palambuon.
- Naghimo sa 1 tasa sa ubos nga tambok nga lemon curd.
Matag 2 tbsp nga pag-alagad : Calorie 82, Calorie gikan sa Fat 12, Total Fat 1.2g (duduk 0.4g), Cholesterol 52mg, Sodium 16mg, Carbohydrate 15.5g, Fiber 1.2g, Protein 2g
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 82 |
| Total Fat | 3 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 113 mg |
| Sodium | 44 mg |
| Carbohydrates | 11 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 4 g |