Kini nga manok nga salad gihimo uban sa pagdugang sa nahugno nga pinya, pipila ka celery, ug opsyonal nga mga luto nga linuto nga itlog. Kini usa ka simple nga salad nga adunay dili komplikadong lista sa mga sagol.
Ang resipe nagtawag alang sa nahugno nga pinya, apan pagdugang sa usa ka cubed nga pinya kon gusto nimo ang labaw nga panapton. O mag-alagad niini uban sa piniritong pinya. Idugang ang mga avocado wedges sa kilid ug dayandira ang salad nga adunay pipila nga ginunting nga berde nga sibuyas nga sibuyas o tinadtad nga cilantro alang sa dugang nga kolor.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 ka tasa nga manok (diced)
- 1 1/2 ka copa nga celery (tinadtad)
- 1/2 nga tasa nga pinya (nahugno, gihumol)
- 1/2 nga cup mayonnaise (o labaw pa, kung gikinahanglan)
- Pagtilaw sa asin
- Black pepper sa pagtilaw
- 8 dahon lettuce (o labaw pa nga gitinguha)
- Mahimong opsyonal: 2 mga hard-cooked nga itlog (hiniwa)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Diha sa usa ka gisudlan nga panaksan, isagol ang dughan nga manok, celery, ug pinya.
- Idugang ang 1/2 nga tasa sa mayonnaise ug hinayhinay. Idugang ang mayonnaise, kung gikinahanglan.
- Panahon sa asin ug paminta, aron makatilaw.
- Pag-alagad uban sa lettuce ug garnish uban sa sliced itlog, kon gusto.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 165 |
| Total Fat | 9 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 52 mg |
| Sodium | 111 mg |
| Carbohydrates | 3 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 17 g |