Kini makahimo sa usa ka dakung karne nga karne alang sa St. Patrick's Day, bisan kini mahimong matagamtam bisan unsang oras sa tuig. Apan unsa ang hinungdan nga kini usa ka maayong pagpili alang sa St., Patrick's Day mao nga kini mas ubos sa tambok kay sa usa ka corned beef dinner.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka libra nga puti nga patatas, gipanitan ug gibahin
- 1 tunga nga sibuyas, nga halos tinadtad
- 1 1/2 ka copa nga ginunting nga mga carrot
- 8 ounces nga ginunting nga mga uhong
- 2 ka lindog nga celery, ginunting
- 3/4 pound nga gitas-on nga stewing karne, giputol
- 1 teaspoon nga uga nga sinagol nga mga hilba
- 1 bay dahon
- 1/4 nga tasa nga matahum nga mga tinadtad nga presko nga parsley
- 2 ka kutsara nga cornstarch nga gisagol sa 1/4 nga tasa nga tubig / sabaw
- 3/4 nga tasa nga tambok nga walay tambal, ubos nga sodium beef broth
- 1/4 tasa pula nga bino
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang mga patatas sa ubos sa usa ka 4-quart crockpot, gisundan sa ubang mga utanon.
- Idugang ang karne sa ibabaw.
- Isablig ang mga utanon ug idugang ang dahon sa bay.
- Idugang ang sabaw nga cornstarch sa sabaw ug ibubo ang karne ug mga utanon, gisundan sa pula nga alak.
- Magluto sa ubos sulod sa 6 ka oras.
Nag-alagad 4-6
Per Serving: Calories 218, Calories gikan sa Fat 39, Total Fat 4.5g (nakaupo 1.3g), Cholesterol 51mg, Sodium 106mg, Carbohydrate 22.5g, Fiber 4.9g, Protein 22.2g
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 254 |
| Total Fat | 8 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 51 mg |
| Sodium | 278 mg |
| Carbohydrates | 25 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 21 g |