Ang Irish love patatas ug adunay daghang mga resipe nga naggamit niini. Ang Champ, sama sa colcannon, usa ka paagi sa paggamit sa mga patatas nga bag-o o nahibilin ug kining resipe sa champ sa Irish nagpakita kung unsa ka sayon kini himoon gikan sa kinamot.
Kini usa ka dako nga pan nga isda nga mahimong mag-inusara nga pag-alagad o sama sa imong buhaton sa bula ug pag- igo-pagputol sa piniritong itlog sa ibabaw.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 22 ounces / 675 g nga patatas (floury Idahos o russets, gipanitan ug gibahin)
- 1 tasa lunhaw nga sibuyas
- 2 ounces / 55 g salted butter
- 2 ngadto sa 3 ons / 50 ngadto sa 75 ml nga gatas
- Asin sa dagat ug bag-o nga itom nga pepper
Unsaon sa Paghimo Niini
- Simmer ang mga patatas sa gamay nga salted nga tubig hangtud nga lutoon (kon ituslob sa tumoy sa usa ka mahait nga kutsilyo, ang patatas humok sa tunga) .Kini magkinahanglan mga 20 minutos depende sa gidak - on sa mga patatas.
- Matahum nga maputol ang puti nga bahin sa berde nga mga sibuyas ug sa mapintas nga pagputol sa lunhaw nga bahin. Paggahin.
- Hugasi ang mga patatas sa colander. Ibutang ang mantikilya ug gatas sa samang pan ug hinayhinay nga init hangtud matunaw.
- Idugang ang mga patatas pabalik sa pan ug mash hangtud nga hapsay ug creamy. Pag-amping sa paghugno ingon nga ang mga patatas mahimong matapos.
- Idugang ang maayong pagkabuhat nga tinadtad nga puti nga bahin sa sibuyas ug maayo ang pagkahimo.
- Panahon nga maayo ang asin ug paminta sa pagtilaw. Pag-alagad uban sa green nga bahin sa sibuyas gisablig sa ibabaw.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 165 |
| Total Fat | 9 g |
| Tulas nga Tambok | 5 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 24 mg |
| Sodium | 74 mg |
| Carbohydrates | 20 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 3 g |