Kini nga flavorful chilled red wine sangria recipe mao ang hingpit nga katimbang sa usa ka romantikong panihapon . Gihimo uban ang pula nga alak sa bisan unsang matang, Grand Marnier, mansanas, kahel, ug apog.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/4 tasa nga Grand Marnier
- 2 tangerines (o mga kahel, giputol sa mga bahin)
- 1 lemon (hiniwa)
- 1 apog (hiniwa)
- 1 apple (sliced)
- 1 ka kutsara nga asukar
- 1/2 nga tasa
- orange juice
- 1 botelya nga red wine
Unsaon sa Paghimo Niini
Sagola ang tanan nga mga ingrediente sang sangria ug tugoti nga maglingkod sa fridge labing menos 2 ka oras, mas maayo sa tibuok gabii. Palabihan, kon gusto, ug alagari ang imong sangria sa yelo.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 117 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 2 mg |
| Carbohydrates | 19 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 1 g |